REKLAMA

Samorząd

Z komendanta na specjalistę

Opublikowano 03 kwietnia 2020, autor: bj

Szefowaniem w wydziale zarządzania kryzysowego w żarskim Starostwie Powiatowym zajmie się Robert Słowikowski, były komendant żarskiej straży pożarnej.

Tak zdecydowała (2.04.) komisja konkursowa, której zadaniem było wyłonienie nowego pracownika.

Posadę głównego specjalisty ds. obrony cywilnej, spraw obronnych i obywatelskich w żarskim Starostwie Powiatowym zajmie Robert Słowikowski, były komendant PSP, który w lutym 2020 r. przeszedł na emeryturę.

Komisja konkursowa zebrała się wczoraj (w czwartek, 2.04.). Na stole pojawiły się koperty dwóch kandydatów – R. Słowikowskiego i Leszka Wroczyńskiego. Ostatecznie przed członkami komisji stanął tylko R. Słowikowski.

– Trudno mi komentować nieobecność kontrkandydata. Stawiłem się jako pierwszy, nie wiedziałem, że w ogóle nie przyszedł – mówi R. Słowikowski.

L. Wroczyński nie zdradza powodów swojej nieobecności

Z drugiej strony

R. Słowikowski ma za sobą ponad 30-letni staż pracy w straży pożarnej. Ukończył studia z zarządzania, bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego, a także studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

O konkursie mówi, że był to dla niego stres.

– Zazwyczaj znajdowałem się po drugiej stronie – zastrzega.

Musi jeszcze załatwić ostatnie formalności i lada moment rozpocznie pracę.

– Sytuację mamy teraz nadzwyczajną. Chcę się jak najszybciej wdrożyć w nowe obowiązki – deklaruje R. Słowikowski.

R. Słowikowski ma 55 lat. Jako komendant w 2018 r. zarobił 110 tys. 600 zł, co średnio na miesiąc daje nieco ponad 9 tys. 200 zł. Jako główny specjalista zarobi pomiędzy 3 tys. 400 zł a 3 tys. 800 zł, plus dodatek stażowy.

Napisz komentarz »