REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Przez okno z policjantem

Opublikowano 03 kwietnia 2020, autor: jb

Lawinowo rośnie liczba osób na kwarantannie w powiatach żarskim i żagańskim.

Tylko w ciągu tygodnia w powiecie żarskim przybyły 152 osoby, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. W powiecie żagańskim – blisko 300.

W ubiegły czwartek (26.03.) w powiecie żagańskim były 162 takie osoby, wczoraj (2.04.) było ich 460. Tylko z wtorku na środę (31.03.-1.04.) przybyło 80 takich osób.

W powiecie żarskim tydzień temu było 159 osób na kwarantannie, wczoraj – 311.

To, czy ludzie kwarantannę spędzają faktycznie w domach, sprawdzają policjanci. Każdego dnia jadą do takich osób i kontaktują się z nimi telefonicznie. Trzeba wtedy pokazać się funkcjonariuszowi, np. przez okno. O tym, że ktoś takiej kwarantanny nie przestrzega, policjantów alarmują także sąsiedzi.

– Mamy takie zgłoszenia do weryfikacji – potwierdza sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu. – Do tej pory zanotowaliśmy cztery naruszenia zasad kwarantanny, nałożony został jeden mandat w wysokości 500 zł – dodaje.

W kwarantannie gminnej (w budynkach przygotowanych przez gminę) przebywały do tej pory dwie osoby w Żaganiu w hostelu Arena, trzy w Wymiarkach (w budynku szkoły w Witoszynie) oraz dwie osoby w szkole w Małomicach.

Napisz komentarz »