REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Przygotuj się do świąt z „Regionalną”

Opublikowano 03 kwietnia 2020, autor: mk

W kościołach może przebywać w tym samym czasie jedynie pięciu wiernych. To szczególnie dotkliwe przed Wielkanocą.

Tegoroczne przygotowania do świąt są wyjątkowe, nie tylko ze względu na modlitwę, ale i na czasy, w których przyszło ją zmawiać. Wszystko za sprawą epidemii i przez przepisy zabraniające zgromadzeń. We mszy świętej może brać udział jedynie pięć osób. Wierni muszą teraz jednoczyć się z Bogiem w swoich domach, zamiast kościołach.

Zostań w domu

Już dziś (3.04) o godz. 18.00 na antenie Telewizji Regionalnej, na 140 kanale Vectry, będzie można obejrzeć transmisję drogi krzyżowej z parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Od czwartku (9.04) do soboty (11.04) transmitować będziemy dla państwa nabożeństwa Triduum Paschalnego, które także będzie można obejrzeć każdego dnia o godz. 18.00 w Telewizji Regionalnej. 

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje w żarskiej parafii rozpoczęły się w piątą niedzielę Wielkiego Postu, 29.03. Trwały do środy, 1.04. Można je było oglądać w Telewizji Regionalnej.

Rekolekcje poprowadził ks. Marek Zientara, który był w przeszłości wikarym w parafii p.w. WNMP w Żarach.

– Opustoszały nie tylko ulice, szkoły i sklepy. Opustoszały również nasze świątynie – powiedział ks. M. Zientara. – Boli serce. Bo przecież my wszyscy musimy zmierzyć się z epidemią. Ze wszystkim, co niesie ze sobą to niebezpieczeństwo. W sercach rodzi się obawa, rodzi się lęk o siebie i najbliższych. To wyjątkowy czas, w którym musimy wszyscy wykazać się odpowiedzialnością. Nasze duchowe modlitwy, nasze przygotowania do misterium paschalnego przeżywamy nie w murach świątyni, ale w domu – podkreślał podczas rekolekcji.

– Dziękuję księdzu Markowi. Dziękuję także gorąco Telewizji Regionalnej za to, że transmitowali te rekolekcje, dzięki czemu tak wielu ludzi z tego skorzystało, a wiem o tym, bo dostałem mnóstwo telefonów, SMS-ów i mail, że warto było to zrobić – powiedział ks. proboszcz Paweł Konieczny, kończąc rekolekcje w środę (1.04).

Całość rekolekcji można obejrzeć na stronie www.telewizjazary.pl

Napisz komentarz »