REKLAMA

Komunikacja

Wirus wstrzymał inwestycje

Opublikowano 03 kwietnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Przez pandemię remonty dróg w powiecie żagańskim zostały wstrzymane.

W Żaganiu z powodu koronawirusa wstrzymano prace na ul. Środkowej. Przetarg na roboty wygrało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Władysława Dubiela ze Szprotawy, prace ma wykonać za 789 tys. zł. Wszystko miało być gotowe końca czerwca, ale już wiadomo, że ten termin nie zostanie zachowany.

– Pomimo podpisania umów i przekazania placu budowy, wykonawcy nie rozpoczęli prac na ulicy Ratuszowej i Żarskiej. Termin każdej z tych inwestycji będzie można wydłużyć, jeżeli tylko sytuacja na to pozwoli – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Dodajmy, że z modernizacją ul. Ratuszowej firma ABM z Jędrzychowic miała się uporać do końca lipca (skasuje za to 1 mln 117 tys. zł). Ratuszowa miała doczekać się wymiany kostki granitowej, nowych chodników, oznakowania, odwodnienia i rekultywacji terenów zielonych.

Również w lipcu miał zakończyć się remont drugiego odcinka ul. Żarskiej – za  2 mln 710 tys. zł. Firma ELTOR z Lubania miała zmodernizować 443-metrowy odcinek tej drogi, począwszy od skrzyżowania z ul. Młynarską aż do ronda, wraz ze 132-metrowym sięgaczem do ul. Kościuszki.

Zwinęli się z osiedla

W gminie wiejskiej Żagań wykonawca wstrzymał budowę dróg na Osiedlu Słonecznym w Tomaszowie. Inwestycję za 1,2 mln zł wykonuje zielonogórska firma Exalo Driling S.A. Mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych mieli doczekać się pięciu odcinków dróg, o łącznej długości 811 metrów i nowych chodników.

– Wykonawca podjął decyzję o zejściu z budowy ze względu na bezpieczeństwo swoich pracowników. Na szczęście, z robotami jest mocno do przodu, więc, po wznowieniu prac, powinien wyrobić się z końcem maja. A jeśli sytuacja z pandemią na to nie pozwoli, termin zostanie wydłużony – mówi wójt Leszek Ochrymczuk. – Najprawdopodobniej przesunie się w czasie również montaż ponad 20 lamp solarnych, jakie trafią do każdego z sołectw.

 

Napisz komentarz »