REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Castorama rusza z kwitami

Opublikowano 27 marca 2020, autor: bj

Wniosek o pozwolenie na przebudowę dawnego marketu Tesco przy ul. Broni Pancernej w Żarach na sklep Castorama wpłynął do Starostwa Powiatowego.

Wiadomo na pewno, że nie zmieni się kształt budynku, kolor ścian, powierzchnia zabudowy. Nieco przebudowana zostanie elewacja frontowa, bo w rejonie głównego wejścia powstanie  skośne zadaszenie, do tego wygrodzona zostanie strefa składowania, tzw. pergola. Przebudowana zostanie rampa rozładunkowa.

Trochę inaczej zostanie zorganizowany parking, bo wiaty na wózki (będzie ich 5) staną w innych miejscach, niż było to za czasów Tesco. Dojdą też regały zewnętrzne, maszty i tablice informacyjno-reklamowe.

Całkowita powierzchnia zabudowy sięgać będzie 7 tys. mkw., z czego powierzchnia sprzedaży wyniesie 5 tys. mkw.

W rejonie sklepu pojawi się palarnia z rowerownią. W środku powstaną nowe ściany działowe – zostanie wydzielony magazyn, część biurowa i socjalna, toalety dla pracowników i klientów, oddzielne dla kobiet i mężczyzn.

Na regałach wewnątrz sklepu towar składowany będzie do wysokości ok. 4 m.

Bezpieczeństwo pożarowe mają gwarantować hydranty zewnętrzne i wewnętrzne.

Firma nie ujawnia, ile osób znajdzie pracę, ale w części przeznaczonej dla pracowników tylko szatnie liczyć będą ponad 100 mkw. – każda z nich, dla mężczyzn i kobiet, to po 50-60 mkw. powierzchni, do tego jadalnia (64 mkw.), a także pomieszczenia gospodarcze, pokój asystenta, biuro ochrony oraz… pokój spotkań i rozmów.

Napisz komentarz »