REKLAMA

Kultura, Oświata

Egzaminy niepewne

Opublikowano 27 marca 2020, autor: jb

Nie wiadomo, czy w terminie ósmoklasiści i maturzyści napiszą egzaminy na koniec szkoły.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, maturzyści pierwszy egzamin z języka polskiego powinni pisać od poniedziałku, 4 maja. Ich młodsi koledzy z klas ósmych termin egzaminu mają wyznaczony na 21-23 kwietnia. Ich wyniki powinni poznać 19 czerwca.

To, że przerwa od zajęć w szkole zostaje wydłużona, oficjalnie ogłoszono w piątek, 20 marca. Początkowo zapowiedziano dwutygodniową przerwę, która miała obowiązywać do 25 marca. Przedłużono ją jednak do 10 kwietnia, co w praktyce oznacza, że uczniowie do szkół mogliby wrócić po przewie wielkanocnej we wtorek, 14 kwietnia.

Nie wiadomo, czy w terminie przeprowadzone zostaną egzaminy na koniec szkoły. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na razie nie jest przewidziana zmiana daty egzaminów, a przedłużenie przerwy od zajęć w budynku szkoły jest po to, by nie trzeba było wydłużać roku szkolnego i odrabiać straconych zajęć np. w wakacje. Nie brał też pod uwagę zmiany rekrutacji do szkół na podstawie konkursu świadectw, a nie wyników egzaminu.

Póki co, od wtorku (24.03.) zaostrzono kolejne przepisy w walce z koronawirusem. Pojawiają się też nieoficjalne informacje o skróceniu tego roku szkolnego (2019/20) i przyspieszeniu rozpoczęcia nowego od sierpnia. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Napisz komentarz »