REKLAMA

Kronika policyjna

Na promilach i po dragach

Opublikowano 27 marca 2020, autor: bj

Blisko 2 promile alkoholu miał 45-letni mężczyzna, który jechał renault w Żarach w czwartkowe (19.03.) późne popołudnie. Dalszą eskapadę przerwali mu funkcjonariusze drogówki.

Tego samego dnia policjanci z Łęknicy dostrzegli jadącego po mieście wężykiem opla. Za jego kierownicą siedział kompletnie pijany mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna wydmuchał 2,25 promila.

Łatwo kontroli nie chciał się poddać tego samego wieczoru 23-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Razem z dwójką pasażerów mknął seatem ibiza przez Żary. Mundurowi ruszyli za nim, włączając koguty, ale kierowca tylko przyśpieszył. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać. Wtedy wyszło na jaw, dlaczego kierowca wolał uniknąć spotkania z mundurowymi – wynik testu narkotykowego wskazał na zażycie amfetaminy i metamfetaminy. Został zatrzymany i przesłuchany. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

W piątkową (20.03.) noc patrol ruchu drogowego z żarskiej komendy na ul. Jana Pawła przerwał jazdę 39-latka, który siedział za kierownicą bmw. Policyjny nos ich zawiódł, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia  pojazdów. Był pod wpływem metamfetaminy. Do dalszych badań pobrano od niego krew. Za ignorowanie decyzji sądu grozi nawet do 5 lat odsiadki..

Napisz komentarz »