REKLAMA

Kronika policyjna

Ukradł i groził nożem

Opublikowano 27 marca 2020, autor: bj

Grasował po podwórku w okolicach Żar. Za kratki na 3 miesiące trafił Piotr Sz. (39 l.), złodziej-włamywacz.

Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. A sąd (20.03.) uznał, że zarzuty są poważne i uzasadnione, dlatego zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Piotr Sz. najpierw włamał się do samochodu, zabrał stamtąd okulary, ładowarkę, latarkę, wkrętarkę, buty. Było mu mało, więc poszedł buszować dalej. Wdarł się do przydomowej komórki. Wówczas właściciel domu zauważył, że po jego posesji chodzi jakiś intruz.

– Zadzwonił po swojego syna. Gdy ten przyjechał, sprawca wyjął nóż i zaczął mu grozić – informuje Mariusz Juryca, zastępca prokuratora rejonowego w Żarach.

Syn właściciela się nie przestraszył.

– Obezwładnił napastnika i wezwał policję – wyjaśnia M. Juryca.

Kręcił się, to wlazł

Funkcjonariuszom nie pozostało już nic innego, jak zacisnąć na rękach 39-latka kajdanki i przewieźć go do izby zatrzymań.

Później się okazało, że Piotr Sz., wrocławianin, w nasze okolice przyjechał w gościnę.

– Przebywał u swoich znajomych. Tłumaczył, że kręcił się po okolicy. Nie potrafił wyjaśnić, jak to się stało, że trafił na tę właśnie posesję. Najprawdopodobniej był to zupełny przypadek – kończy M. Juryca.

Miał pecha, bo trafił na zdeterminowanego i silnego człowieka. Teraz może długo posiedzieć. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Napisz komentarz »