REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Zbierają dla szpitala

Opublikowano 27 marca 2020, autor: jb

Mieszkańcy Żagania zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc szpitalowi.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do pomocy, powstał profil na Facebooku „Widzialna Ręka Żagań”.

– Moja córka w Łodzi studiuje medycynę i doskonale wie, jak duże braki są w służbie zdrowia. Ja też widzę, co się dzieje u nas, więc chciałam wesprzeć nasz żagański szpital, z którego korzystał chyba każdy. Sama jestem na chorobowym, mam nadmiar wolnego czasu, więc zaczęłam myśleć. Założyłam profil na Facebooku „Widzialna Ręka Żagań” i tam zwieramy szyki – mówi Beata Kępska, właścicielka biura „Alfa Nieruchomości”.

Zgłosiły się kolejne osoby do współpracy. Równolegle założono konto do internetowej zbiórki pieniędzy na portalu zrzutka.pl pod hasłem „Żagańska walka z koronawirusem”. Wpłacać pieniądze może każdy. Za cel wyznaczono na razie uzbieranie 100 tys. zł. W niecałą dobę, od wtorku, 24.03., udało się uzbierać ponad 1 tys. 700 zł.

– Z tych pieniędzy chcemy wesprzeć szpital. Kolejne osoby dowiadywały się, czego mu potrzeba. Wyszło na to, że w zasadzie wszystkiego. Będziemy kupować maseczki, kombinezony, inne stroje ochronne, dezynfekujące. Pomóc może każdy – mówi.

Na facebookowej grupie promowane są trzy typy działalności. Zbiórka pieniędzy trwa.

– Koordynujemy sprawę szycia maseczek, trzecia dotyczy bezpośredniego wspomagania pracowników szpitala. Byli już tacy, którzy piekli ciasta, bułeczki – wymienia B. Kępska.

Maseczki już szyją różne osoby w mieście.

– Szukamy flizeliny bez kleju, żeby nadawała się do szycia. Może ktoś mieć niepotrzebną bawełnę pościelową, ona także nadaje się do szycia maseczek. Zgłaszać się mogą osoby, które je uszyją. Zbieramy dostępne materiały od osób, firm. Każdy daje to, co może – tłumaczy B. Kępska.

Poszukiwana jest jeszcze firma do dezynfekcji.

– Szukamy też firmy, która nam takie maseczki odpowiednio wyozonuje. Potrzebna nam wycena i miejsce, żebyśmy wiedzieli, jak się organizować. Prosimy o informacje – apeluje B. Kępsa.

Można kontaktować się z nią także telefonicznie pod numerem 500 058 606.

Napisz komentarz »