REKLAMA

Aktualności, Sport

Rąbią drewno, wyciskają i żonglują

Opublikowano 27 marca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Dwaj szprotawscy lekkoatleci są na domowej kwarantannie. Po ogłoszeniu pandemii musieli przerwać zgrupowania w Portugalii i Turcji i wrócić do domu.

Oskar Stachnik, czołowy polski dyskobol, złoty medalista mistrzostw Polski młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów musiał przerwać zagraniczne zgrupowanie kadrowiczów w portugalskim Monte Gordo.

Podnosi ciężary

Do kraju Oskar wrócił rządowym samolotem. Mieszkaniec podszprotawskiego Witkowa w Portugalii przygotowywał się do Zimowego Pucharu Europy w rzutach.

– Teraz jestem zmuszony siedzieć na dwutygodniowej kwarantannie domowej w Witkowie. Oczywiście, musiałem z domu „wyprosić” rodziców, którzy na ten czas będą mieszkać u rodziny – mówi Oskar. – Jedzenie dowozi mi narzeczona, zostawiając przy wejściu. Policjanci zaglądają do mnie codziennie, pytają, jak się czuję, czy czegoś mi nie potrzeba.

Szprotawski lekkoatleta zamiast rzucać dyskiem na obozie w portugalskiej scenerii, rąbie drewno na podwórku i ćwiczy w siłowni, którą urządził sobie w stodole, obok domu. O to, aby miał dość sprzętu, zadbał jego trener, Zygmunt Szwarc, dostarczając mu go z siłowni Uczniaka Szprotawa.

– W ciężkich dla nas wszystkich czasach pandemii dbam o kondycję i siłę. Mimo że najbliższe najważniejsze imprezy w tym roku zostały już odwołane – mówi Oskar. – Niestety, warunków do rzutów nie mam. Muszę skupić się na wyciskaniu sztangi czy rąbaniu drewna.

Kwasek też w domu

Na domowej kwarantannie przebywa również drugi wychowanek Uczniaka Szprotawa, Mateusz Kwaśniewski, srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów w rzucie oszczepem.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 210

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »