REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Rekolekcje w „Regionalnej”

Opublikowano 27 marca 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Wielkanoc już za dwa tygodnie. Rekolekcje z żarskiego kościoła obejrzysz w Telewizji Regionalnej już od najbliższej niedzieli, 29.03.

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa i wprowadzonym zakazem zgromadzeń, w kościele może przebywać jedynie 5 osób. Do tej liczby nie wlicza się kapłanów, służby kościelnej i pracowników zakładów pogrzebowych. Najnowsze przepisy obowiązują od środy (25.03). Wcześniej w kościele mogło przebywać do 50 wiernych.

Musimy się zjednoczyć

Dla wierzących to szczególnie trudny czas. Wielkanoc jest najważniejszym świętem kościelnym w roku. W tym będzie się odbywać zupełnie inaczej, tak samo jak przygotowania do niej. Nie będzie tradycyjnych rekolekcji, bo wierni nie będą mogli w nich uczestniczyć osobiście w świątyni. Dlatego, wspólnie z ks. Pawłem Koniecznym, postanowiliśmy umożliwić parafianom z Żar duchowe przygotowanie do świąt.

– Wychodząc naprzeciw naszym wiernym i zaistniałej sytuacji, rekolekcje w tym roku muszą odbyć się inaczej niż do tej pory – mówi ks. Paweł Konieczny, proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach. – Wszyscy musimy się zjednoczyć i wspólnie ponieść poświęcenie, by wygrać – dodaje.

Rekolekcje w parafii p.w. WNMP zaczną się w niedzielę, 29.03 i potrwają do środy, 1.04. Msze będą odbywać się o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Księża do kościoła wpuścić będą mogli maksymalnie 5 osób. Wszyscy będą jednak mogli msze obejrzeć.

– O godz. 18.00 transmitowane będą każdego dnia w Telewizji Regionalnej na 140. kanale Vectry i na www.telewizjazary.pl. Zachęcam do uczestnictwa w rekolekcjach za pośrednictwem telewizji – mówi ks. P. Konieczny.

Spowiedź później

Przed najważniejszymi świętami w kalendarzu chrześcijańskim, wierni odbywają spowiedź.

– Utarło się, że spowiedź ta powinna odbyć się przed Wielkanocą, ale tak naprawdę aż do Zesłania Ducha Świętego, które wypada 31 maja. Tym samym do końca maja jest czas na odbycie spowiedzi wielkanocnej. Jestem dobrej myśli i głęboko wierzę, że do tego czasu kościoły znów będę mogły być pełne – dodaje ks. proboszcz P. Konieczny.

Przypominamy, że Rada Stała Episkopatu Polski wydała dyspensę, co dla wiernych oznacza, że nie uczestnicząc we mszy, nie popełniają grzechu.

Rekolekcje w parafii p.w. WNMP zaczną się w niedzielę, 29.03 i potrwają do środy, 1.04. Każdego dnia będzie je można obejrzeć w Telewizji Regionalnej o godz. 18.00, a także na www.telewizjazary.pl
Napisz komentarz »