REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zmienili miejsca kwarantanny

Opublikowano 27 marca 2020, autor: jb

W Gozdnicy i Iłowej zmieniono miejsca wyznaczone do kwarantanny. Mają do nich trafiać osoby, które muszą być na kwarantannie np. po powrocie z zagranicy, a nie mają możliwości, by odbyć ją we własnym mieszkaniu.

W Gozdnicy pierwotnie wyznaczono na to miejsce budynek po dawnym gimnazjum (ul. Wojska Polskiego), zmieniono go na budynek Szkoły Podstawowej przy ul. Młyńskiej.

– W budynku po byłym gimnazjum byłby na pewno lepsze warunki, ale jego część i tak zajmuje Ośrodek Pomocy Społecznej. Doszliśmy do wniosku, że nie da się całkiem odgrodzić OPS, by mieć pewność, że nikt się nie zarazi. Szczególnie, że to pracownicy OPS odpowiadają za kontakt z osobami, które potrzebują pomocy – tłumaczy powody zmiany decyzji burmistrz Krzysztof Jarosz. – Musielibyśmy zdezorganizować pracę OPS przez przenosiny gabinetów dyrektora i księgowości, więc chcieliśmy tego uniknąć – dodaje.

Na nowe miejsce kwarantanny wyznaczono najwyższe piętro podstawówki.

 

Lepsze warunki

W Iłowej zamiast budynku internatu na miejsce kwarantanny wyznaczono halę sportową przy ul. Piaskowej.

– Konkretnie pomieszczenia szatni, przy których jest też bezpośredni dostęp do łazienek i pryszniców. Doszliśmy do wniosku, że są tu lepsze warunki, mniejsze pomieszczenia – tłumaczy Aldona Slipaczek-Jurek, sekretarz gminy.

Póki co, w powiecie żagańskim nie skierowano żadnych osób do skorzystania z miejsc kwarantanny w gminach. 

Napisz komentarz »