REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wyprowadzą twojego psa

Opublikowano 27 marca 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt i stowarzyszenie „Aport” pomogą osobom, które z powodu kwarantanny albo obawy przez zakażeniem koronawirusem nie mogą opiekować się swoimi pupilami.

Żarskie schronisko jest zamknięte dla wolontariuszy i osób, które chciałby adoptować teraz psa.

– Decyzja spowodowana jest troską o zdrowie naszych pracowników. – mówi Katarzyna Łach z żarskiego schroniska. – Na terenie schroniska mogą przebywać tylko osoby w nim zatrudnione.

W tym czasie schronisko oferuje pomoc w wyprowadzaniu psów osobom, które nie mogą tego robić ze względu na chorobę, wiek czy kwarantannę.

– Osoby, które chciałby wyprowadzać psy lub przygarnąć takie pieski na kilka dni, kiedy ich właściciele są na kwarantannie lub są osobami starszymi i zwyczajnie boją się teraz spacerować ze swoimi pupilami ze względu na zdrowie, mogą się z nami kontaktować za pośrednictwem naszego Facebooka lub dzwoniąc pod numer telefonu 68 444 71 47. Podobnie osoby, które takiej pomocy potrzebują. Będziemy wtedy łączyć wolontariuszy z osobami potrzebującymi – wyjaśnia K. Łach

Do schroniska dołączyło Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Aport”.

– Możemy też pomóc osobom, które mają koty, a obawiają się, ze względu na wiek, wyjść do sklepu po żwirek czy pokarm – mówi Jolanta Jureczko, prezes „Aportu”. – Chciałam też zaapelować, by ludzie nie wyrzucali swoich zwierząt. One naprawdę nie są groźne i nie zarażają, a czasowe problemy z opieką można rozwiązać z naszą pomocą – dodaje.

Napisz komentarz »