REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Koronawirus dopadł Szprotawę

Opublikowano 27 marca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w powiecie żagańskim. Zarażona nim została kobieta, która pracuje w zakładzie produkcyjnym w szprotawskiej strefie przemysłowej w Wiechlicach.

Informację o tym, że 60-latka ma pozytywny wynik potwierdziła nam we wtorek, 24 marca rano, Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak ustaliliśmy, zakażona to mieszkanka Szprotawy, z osiedla w Wiechlicach. Koronawirusa u kobiety wykryto w poniedziałek, 23 marca, wieczorem.

– Obecnie przebywa ona w izolacji domowej – mówi rzeczniczka LUW. – Jej stan oceniany jest jako dobry.

Kobieta zaraziła się od swojego krewnego, który przebywał ostatnio w Niemczech. Pracuje w firmie produkującej opakowania do artykułów spożywczych (m.in. cukierków), mającej swój zakład w Wiechlicach. Po tym, jak stwierdzono u niej koronawirusa, we wtorek, 24 marca, hala została zamknięta, a osoby mające z nią kontakt objęte kwarantanną.

– Osoba ta nie zaraziła się w zakładzie, ale prawdopodobnie w wyniku prywatnych kontaktów z innym zarażonym – informuje dyrekcja zakładu w Wiechlicach.  – Po otrzymaniu informacji o zarażeniu, natychmiast wstrzymaliśmy produkcję. Wszyscy nasi pracownicy zostali odesłani do domu. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, zostały zgłoszone do Sanepidu i odbywają dwutygodniową kwarantannę.

Na kwarantannie przebywa kilkanaście osób, które miały kontakt z 60-latką.

Kwarantanna dla jednej zmiany

Zakład został poddany dezynfekcji przez specjalistyczną firmę zewnętrzną. Dzień później, 25 marca, wznowił produkcję. Firma wprowadziła obostrzenia, m.in. codziennie dezynfekuje wszystkie powierzchnie.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 245

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »