REKLAMA

Gospodarka

Swiss Krono pracuje pełną parą

Opublikowano 20 marca 2020, autor: Norbert Królik

Mimo kryzysu wywołanego koronawirusem, firma Swiss Krono z Żar nie zwalnia tempa i wykorzystuje dostępne moce produkcyjne.

– Działamy. W chwili obecnej wykorzystujemy dostępne moce produkcyjne – informuje Jarosław Masina, rzecznik Swiss Krono w Żarach.

Firma stworzyła plany awaryjne na wypadek pojawienia się osób zarażonych koronawirusem w firmie lub w jej otoczeniu. Wtedy brane jest pod uwagę zmniejszenie produkcji, bądź wyłączenie z ruchu części zakładu.

– Wydane zostały konkretne wytyczne na wypadek zdiagnozowania choroby. Mamy przygotowane środki ochrony indywidualnej. Osoba musi zostać odizolowana, dział zamknięty i powiadomiona musi być stacja epidemiologiczna. Jesteśmy też w kontakcie z  firmą świadczącą usługi całkowitej dezynfekcji pomieszczeń, która w takim przypadku wykona dla nas taka usługę i zareaguje na każde wezwanie – dodaje J. Masina.

Około 100 pracowników Swiss Krono pracuje obecnie zdalnie w domu. Firma rozeznaje także kto z pracowników, którzy ukończyli 60 rok życia (grupa podwyższonego ryzyka), chce zostać w domu, a kto chce kontynuować pracę.

Na kierowców ciężarówek czekają tymczasowe umywalki.

Napisz komentarz »