REKLAMA

Praca

Z zagranicy do pośredniaka

Opublikowano 20 marca 2020, autor: jb

Przez epidemię koronawirusa Powiatowe Urzędy Pracy zamknęły drzwi przed bezrobotnymi i pracodawcami. Wracający z zagranicy i pozostali bezrobotni rejestrować mogą się telefonicznie.

PUP w Żarach do odwołania wstrzymał przyjmowanie wniosków o dotacje na założenie własnej firmy oraz refundacje wyposażenia stanowiska pracy. W pozostałych przypadkach informacji udzielane są tylko przez telefon pod numerem 68 479 13 65.

Ustaliliśmy tymczasowe zasady funkcjonowania urzędu. Sami nie przerywamy pracy. Kontakt z naszymi pracownikami jest możliwy telefonicznie i elektronicznie. Sprawy można też załatwiać pocztą tradycyjną – mówi zastępca dyrektora PUP Maria Cecuła.

Urzędnicy przez telefon poinstruują, jak w internecie można zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Ci, którzy mają wyznaczony dzień wizyty w PUP, również mogą to zrobić telefonicznie.

Podobnie jest w żagańskim PUP. Obsługa klientów została wstrzymana od środy, 18 marca. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami tel. 68 432 67 50 w Żaganiu oraz 68 432 67 45 w Szprotawie.

Powroty mieszkańców naszego regionu z zagranicy już można zauważyć w statystykach PUP. Tylko od początku marca w powiecie żarskim zarejestrowało się 15 takich osób, w powiecie żagańskim – 10.

Napisz komentarz »