REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Koronawirus zamknął wszystkie drzwi

Opublikowano 23 marca 2020, autor: jb

Trwa zbiórka pieniędzy na terapię genową malutkiej Mii. Koncerty, kiermasze połączone ze zbiórką wstrzymała epidemia koronawirusa.

8-miesięczna dziewczynka choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. W takiej chorobie przez uszkodzony gen wszystkie mięśnie stopniowo przestają pracować aż do tych odpowiedzialnych za oddychanie czy pracę serca.

Terapia genowa w USA prowadzona jest od ubiegłego roku, ale żeby z niej skorzystać trzeba zapłacić ponad 9 mln zł. Zbiórka dla Mii ruszyła 9 lutego. Do tej pory udało się jej uzbierać ok. 1,3 mln zł.

– To dla nas chyba najgorszy czas, cała zbiórka przez epidemię koronawirusa bardzo zahamowała. Ciężko nawet to skomentować, jesteśmy załamani. Statystyki zbiórki wskazują, że nie zbierzemy na czas – przyznaje pochodząca z Żagania Natalia Papiarz Kurduldu, mama dziewczynki. -Choroba Mii odebrała mi właściwie wszystko. Szczęście, wewnętrzny spokój, plany. Boję się o każdy dzień, nie mam już żadnych marzeń, oprócz tego, by próbować zebrać 9 milionów złotych i dać szansę Mii – dodaje.

 Dużą popularnością w naszym regionie cieszyły się kiermasze, w które włączyły się szkoły i przedszkola, ale też koncerty czy imprezy sportowe.

– Koniec końców i tu koronawirus zamknął wszystkie drzwi. Zero kiermaszy w szkołach i firmach, zero imprez masowych, na których mieliśmy zbierać do puszek – przyznaje pani Natalia.

Ty też możesz pomóc

Każdy może pomóc Mii w zbiórce pieniędzy na leczenie. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Potrafię Pomóc z Wrocławia. Można przekazywać jej 1% swojego podatku.  W rozliczeniu PIT należy wtedy podać nr KRS 0000303590 oraz cel: MIA KURTULDU 240-693. Możliwe są także wpłaty na konto Fundacji: 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722 – w tytule przelewu wpisując: darowizna dla MIA KURTULDU 240-693.

W internecie prowadzona jest zbiórka na portalu siepomaga.pl/mia-sma. Na Facebooku – na profilu: Licytacje – MIA konta SMA wystawiane są przedmioty i usługi.

Napisz komentarz »