REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wirus sparaliżował sądy

Opublikowano 20 marca 2020, autor: jb

Wszystkie rozprawy odwołano w sądach do końca marca. Na wyznaczenie nowych terminów trzeba będzie poczekać.

W żarskim Sądzie Rejonowym kasa, biuro obsługi interesanta, biuro podawcze, kancelaria sądu i biuro wydziału ksiąg wieczystych czynne są w godz. 9.30-11.30. Z pracownikami sądu można kontaktować się telefonicznie ? tel. 68 36 35 342.

– Wokanda na razie została odwołana do 31.03. Nie wiemy, czy po tej dacie sprawy będą się odbywały normalnie. W tej chwili nie planujemy więc nowych terminów. Na pewno będą opóźnienia, bo gdy już rozpoczniemy pracę w standardowym trybie, to sędziowie będą musieli te odwołane sprawy wpisać w swoje terminarze – mówi Joanna Nawrot, prezes Sądu Rejonowego w Żarach.

Podobnie jest w Żaganiu. Prezes sądu nie narzucił sędziom żadnych odgórnych terminów przekładanych obecnie rozpraw, będą to robić w zależności od własnych harmonogramów. W żagańskim sądzie od wtorku, 17.03., zamknięto biuro podawcze wydziału ksiąg wieczystych, kasę, biuro obsługi interesantów. Tego, jak załatwić poszczególną sprawę, można dowiadywać się telefonicznie w poszczególnych wydziałach sądu.

Spraw nie ma także w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

– Każdy sędzia w swoim referacie będzie wyznaczał nowe terminy. Przykładowo ja mam rozpisane wokandy do końca kwietnia i po tym czasie mogłabym wyznaczać kolejne terminy. Oczywiście, zakładając, że nakaz odwołania rozpraw zakończy się wraz z 31 marca – mówi Diana Książek-Pęciak, rzecznik Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Napisz komentarz »