REKLAMA

Kultura, Oświata

Wszystkie imprezy odwołane

Opublikowano 13 marca 2020, autor: jb

Koncerty, występy, spotkania odwołano z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Z kalendarza imprez zniknęły wszystkie wydarzenia zaplanowane nawet do 29 marca.

Decyzją wojewody wstrzymano wszystkie imprezy kulturalne, koncerty, seanse kinowe, zorganizowane zajęcia w sekcjach domów kultury, zamknięto biblioteki. Nie można przychodzić na żadne zajęcia dodatkowe, próby. Nie ma spotkań autorskich, klubów dyskusyjnych. Wstrzymano zajęcia w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Środowiskowych Domach Samopomocy. Nie ma zajęć sportowych, nie popływamy na krytym basenie.

Kompleks Arena zamknięty będzie od dziś (13.03.) do czwartku, 26.03., włącznie.  Oznacza to, że nieczynne będą też korty, hala sportowa oraz kręgielnia.

W żagańskim Klubie Elektrownia odwołano koncert z piątku, 13.03., a ten wyznaczony na sobotę 14.03. przełożono na 6 czerwca.

Zmiany dotyczą też wszystkich imprez charytatywnych. W Gozdnicy miał to być koncert połączony ze zbiórką na rzecz Maciusia Bobrowskiego, który choruje na białaczkę.

Przełożony jest także Bieg Tuptusia (z 29.03.) w Żaganiu, który miał być połączony ze zbiórką na leczenie policjantki Elżbiety Bąk oraz Brunona Rylicha, który choruje na białaczkę.

Odwołane są kiermasze dla Mii Kurtuldu.

Przełożone będą kolejne etapy konkursów recytatorskich i wokalnych oraz spotkań do końca marca. Szkoły wstrzymały kolejne etapy konkursów przedmiotowych.

Bez sportu

Dycha po Żarach miała wystartować w niedzielę, 19 kwietnia.

– Odwołaliśmy dychę po Żarach – mówi Marcin Hakman, organizator imprezy, członek Runners Żary. – Nie wiem, czy impreza się w tym roku odbędzie, ciężko o odpowiedni termin. Zawieszone zostały także sobotnie parkruny po Zielonym Lesie.

Pecha ma też wyścig kolarski serii MTB „Kaczmarek Electric”, który już po raz drugi został odwołany w Żarach. Najpierw ze względu na ASF, a teraz ze względu na zagrożenie koronawirusem.

Na basenie Wodnik nie odbędzie się nocny (14/15.03) maraton pływacki „Otyliada”, został przełożony na październik. Sama pływalnia została zamknięta do środy, 25.03.

Zamknięte są też: stadiony sportowe „Promień” „Unia” i „Syrena”, boisko „Okrąglak”, Orliki przy ulicy Zwycięzców, Sikorskiego i Paderewskiego. Nieczynna do odwołania jest strzelnica przy ul. Czerwonego Krzyża.

Pozamykane

Klub „Emporium” w Żarach także zamknął swoje podwoje. Najbliższa impreza odbędzie się najwcześniej 28 marca. „Kręgielnia pod Papugami” zamknięta będzie do 25 marca. W Żarach zamknięte są wszystkie biblioteki, nie działa także Żarski Dom Kultury i funkcjonujące przy nim sekcje. Nieczynne jest też kino.

Napisz komentarz »