REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Nie ma oddziału dla dzieci

Opublikowano 13 marca 2020, autor: jb

W powiecie żagańskim wyznaczono dwa szpitale, w których zarezerwowane jest miejsce dla osób zarażonych koronawirusem. W Żaganiu i Szprotawie. Z tego powodu w powiecie nie ma obecnie oddziału pediatrycznego.

 Oprócz filii 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu, w stanie gotowości jest także Nowy Szpital w Szprotawie. W Szprotawie nie ma jednak specjalnego namiotu przed wejściem, bo dla zarażonych koronawirusem zarezerwowano oba działające tam oddziały, czyli chorób wewnętrznych i pediatrii. Oba zawiesiły przyjmowanie pacjentów.

– Pogotowie nie przywozi nowych pacjentów, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zostali poinformowani, by nie kierowali pacjentów na hospitalizacje do Szprotawy- tłumaczy Marta Pióro, rzeczniczka szprotawskiego szpitala.

Wydano też zakaz odwiedzin pacjentów, którzy byli jeszcze na oddziałach oraz w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

– Izba przyjęć, poradnie specjalistyczne, pracownia rehabilitacji, diagnostyka i sam zakład opiekuńczo-leczniczy pracują normalnie – zapewnia rzeczniczka.

W powiecie żagańskim nie ma teraz żadnego oddziału dziecięcego. Rodzic z chorym dzieckiem musi sam szukać szpitala poza powiatem.

– Nie obowiązuje żaden wymóg, który każe lekarzom kierować dzieci do konkretnego szpitala. Rodzice mają dowolność, gdzie pojadą – tłumaczy Joanna Branicka, rzecznik oddziału NFZ w Zielonej Górze.

Rodzice mają dowolność, ale czy mają gwarancję, że tam, gdzie pojadą, zostaną przyjęci?

Napisz komentarz »