REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Przestańcie spalać pył!

Opublikowano 13 marca 2020, autor: Norbert Królik

– Chcemy doprowadzić do jak najszybszego zaprzestania spalania pyłów przez Swiss Krono – mówi Krzysztof Prucnal, przewodniczący społecznej rady zajmującej się zanieczyszczeniami powietrza w Żarach.

Żarski producent płyt wiórowych ciągle może spalać pyły poprodukcyjne, mimo że marszałek województwa lubuskiego wstrzymała wykonanie decyzji z grudnia 2018 roku, która na to pozwalała. Postanowienie zacznie jednak obowiązywać dopiero po 6 miesiącach od jego wydania, czyli 8 lipca tego roku. Do tego czasu firma może dalej spalać pyły poprodukcyjne zawierające kleje.

– Z informacji, które otrzymaliśmy od Swiss Krono, wynika, że spalane pyły z płyt drewnopochodnych stanowią około 60%, czyli około 60 tys. ton. – mówi K. Prucnal.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 354

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »