REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wysadzili bankomat

Opublikowano 13 marca 2020, autor: jb

Złodzieje wysadzili w powietrze bankomat w Niegosławicach. Nie udało im się ukraść pieniędzy.

W Niegosławicach już dwa razy napadano na bank w centrum wsi. Tym razem złodzieje próbowali okraść bankomat Banku Spółdzielczego, który jest w części wsi zwanej stacją. Zakradli się do niego w środę, 11 marca, nad ranem.

Huk około godz. 5:00 usłyszeli okoliczni mieszkańcy.

– Ja obudziłam się od tego huku. Przestraszyłam się, brzmiało to jakby wybuchła komuś instalacja z gazem w aucie. Wyszłam nawet przed dom zobaczyć, czy to nie w naszym samochodzie. Niczego podejrzanego nie widziałam – mówi pani Iza, która mieszka w pobliżu banku.

Okazało się, że wybuch był na tyle silny, że części od bankomatu wypadły na chodnik i ulice. Stłukły się także szyby z okna w banku.

Jak udało nam się ustalić, niektórzy jadąc rano do pracy jeszcze po ciemku, omijali fragmenty bankomatu na drodze nawet nie zauważając, że sama maszyna jest uszkodzona.

– Nieźle ktoś sobie to wymyślił. Musieli dobrze wiedzieć, że w mieszkaniu nad bankiem akurat nikogo nie będzie. Albo dobrze znają teren, albo obserwowali. Niedaleko jest przecież piekarnia, która pracuje też w nocy, a oni widocznie nie bali się, że zostaną złapani – opowiada pan Jan.

Mieszkańcy zwracają uwagę na to, że na 10-go dnia miesiąca planowane są zazwyczaj wypłaty pensji i emerytur. -Widocznie liczyli na to, że w tym dniu a bankomacie będą jakieś kokosy – słyszmy.

Rabusie mieli jednak mniej szczęścia. – Na razie nie ustalono osób, które doprowadziły do wybuchu i zniszczenia bankomatu. Złodzieje usiłowali ukraść kasetki z pieniędzmi, nie udało im się – mówi sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

Rabusiów szuka ich policja.

Napisz komentarz »