REKLAMA

Wasze sprawy

Podrzucają śmieci w centrum

Opublikowano 13 marca 2020, autor: jb

– Może ktoś by się w końcu zainteresował bałaganem na rogu ulic Brackiej i Długiej w Żaganiu – napisała do nas pani Zdzisława.

Sprawdziliśmy. Śmieci powrzucanych na ogrodzony teren budowy nie brakuje – są butelki szklane, plastikowe, opakowania po jajkach czy płynie do mycia szyb,  mnóstwo niedopałków papierosów.

Przy ul Brackiej w Żaganiu ma powstać budynek z mieszkaniami i lokalami usługowymi. Budowa stanęła w maju ub. roku, gdy prace w tym miejscu rozpoczęli archeologowie, ponieważ podczas prac wykopowych znaleziono fragmenty starych piwnic i korytarzy.

– Musiałbym tam sprzątać codziennie, bo już nie nadążamy z tym, co ludzie podrzucają – mówi Ireneusz Danieliszyn, właściciel działki. – Na pracę archeologów i konserwatora zabytków nie mam wpływu. Gdybym mógł, już dawno bym tam budował. Teren jest ogrodzony, co nie przeszkadza w podrzucaniu praktycznie wszystkiego. Do mnie też docierają głosy, że Danieliszyn naśmiecił w centrum, ale sam sobie przecież śmieci nie podrzucam – mówi. I dodaje: – Dostałem już nawet za nie 100-złotowy mandat, pomimo że to mój teren i w dodatku ogrodzony, a śmieci są podrzucone.

Właściciel działki apeluje: – Jeżeli ktoś robi już zdjęcia tych śmieci, to mógłby robić też osobom, które je podrzucają, ja wtedy mógłbym się domagać, żeby przynajmniej sprzątali po sobie. Nie jestem w stanie ciągle wysyłać tu pracowników do sprzątania. Staramy się płot osłaniać plandekami, ale przy ostatnich silnych wiatrach i tak ciężko tam całość zakryć.

– Postaramy się zwrócić uwagę na osoby, które zaśmiecają teren w tym miejscu – mówi „Regionalnej” Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej w Żaganiu.

Napisz komentarz »