REKLAMA

Kronika policyjna

Wyrwali okno, ukradli sprzęt

Opublikowano 13 marca 2020, autor: jb

Wyrwali antywłamaniowe okno, ukradli paliwo i narzędzia. Złodzieje splądrowali mieszkania chronione w Żaganiu, zanim oddano je do użytku.

Mieszkania przejściowe (do czasu otrzymania mieszkań socjalnych) przy ul. Rybackiej w Żaganiu dla osób najbiedniejszych miały być oddane do użytku od kwietnia. Trwa adaptacja piętrowego budynku na mieszkania oraz sąsiedniego na ogrzewalnię i świetlicę dla bezdomnych.

– Z pokojów na dole będzie skorzystać 4 mężczyzn, mieszkanie dla 3 kobiet szykujemy na piętrze – mówi Piotr Puchalski, kierownik OPS. – Nie mamy dużego budżetu na remonty. Na ten rok to 12 tys. zł. Naprawiliśmy za nie dach, wstawiliśmy okna, drzwi. Cała reszta, czyli materiały do remontu, wyposażenie, to są rzeczy przekazane przez darczyńców i firmy. Remont wykonuje konserwator, który jest zatrudniony w OPS i ma dwie osoby z urzędu pracy do pomocy – dodaje. 

Kradzież zauważono we wtorek, 10.03., rano. Złodzieje próbowali wybić antywłamaniową szybę w oknie, a gdy im się to nie udało, wyrwali całe okno z zawiasów i weszli do środka.

-Najgorsze jest to, że oprócz paliwa z kanistrem do agregata, zabrali prywatne sprzęty naszego konserwatora. Lampę do doświetleń, poziomicę, przedłużacze – mówi kierownik. – W tym tygodniu zamontowaliśmy tu monitoring i mam nadzieję, że to się nie powtórzy. Postanowiłem też, że piece do ogrzewania, które są najcenniejsze, ustawimy dopiero, gdy będą tu mieszkać ludzie – dodał.

Złodziei szuka policja.

Napisz komentarz »