REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Został tylko tydzień

Opublikowano 13 marca 2020, autor: mk

Jeszcze tylko przez 7 dni, na stronie zrzutka.pl, można wpłacać pieniądze na rzecz Maćka Czerwińskiego (13 l.) z Żar.

Maciek od dziecka cierpi na wadę słuchu. Jako dziecko przeszedł skomplikowaną operację wczepienia implantu. Jego rodzice także są niedosłyszący.

Przypomnijmy. Maciek z mamą poszedł (15.02.) do fryzjera. W salonie „Dorota” Maciek zdjął kurtkę. Do kieszeni schował okulary i procesor mowy. Niestety. Inny klient ukradł kurtkę Maćka z cennym procesorem i okularami.

Ruszyła pomoc

Żaranie byli poruszeni historią Maćka. Postanowili pomóc chłopcu w walce o normalne życie. Maciek został objęty pomocą żarskiej fundacji „Rodzina w Centrum”. Na jego rzecz można wpłacać pieniądze na numer konta: 17 1090 2561 0000 0001 4439 7920 w tytule wpisując „Pomoc dla Maćka Czerwińskiego„. Rodzina chłopaka założyła też zbiórkę na stronie www.zrzutka.pl.

– Początkowo chcieliśmy uzbierać na nowy procesor, ponieważ posiadanie tylko jednego  jest dla Maćka problematyczne. – mówi Halina Czerwińska, babcia Maćka – To tak jak z okularami. Gdy ma się tylko jedne i coś się z nimi stanie, to człowiek nic nie widzi. On bez procesora jest odcięty od świata. Okazało się jednak, że firma, która wypożyczyła Maćkowi procesor żąda os nas 26 tys. zł w zamian za ten skradziony. To ogromne pieniądze! A procesor, którego jesteśmy właścicielami jest w naprawie i będzie gotowy dopiero za kilka miesięcy – dodaje Halina Czerwińska, babcia Maćka.

Dziękujemy

W pomoc Maćkowi zaangażowało się wiele osób. W Szkole Podstawowej nr 5 zbierano nakrętki, z których dochód przekazywany jest na rzecz Maćka. Zorganizowany został także turniej piłkarski.

– Bardzo serdecznie chciałam podziękować pracownikom i dyrekcji firmy MK Kominy, w której pracuje mój mąż za pomoc, którą okazali naszej rodzinie – mówi Monika Czerwińska, mama Maćka – Szczególne podziękowania także dla optyka Sebastiana Gadomskiego, który podarował Maćkowi okulary. Dziękuje także właścicielce apteki „Nowa” z Jasienia. I bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy wpłacili pieniądze. Serdecznie dziękuje też dyrekcji szkoły i radzie rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 5, kw której uczy się Maciek.- wymienia mama Maćka

Do tej pory na rzecz Maćka Czerwińskiego udało się zebrał ponad 11 tys. zł.

Napisz komentarz »