REKLAMA

Samorząd

Nowy sekretarz

Opublikowano 13 marca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Sylwester Chocholski wraca do szprotawskiego Urzędu Miasta w nowej roli sekretarza. Na 1/5 etatu.

Przypomnijmy, pełniąca obowiązki burmistrza Szprotawy Ewa Gancarz zwolniła sekretarza gminy w grudniu ub. roku. Iwonie Prokop zarzuciła „brak współpracy i zaufania”. 

Teraz rozstrzygnęła konkurs na jej następcę. Został nim Sylwester Chocholski (45 l.), który z kolei pracę w szprotawskim magistracie stracił ponad rok temu, gdy aresztowany burmistrz Mirosław G. zlikwidował jego stanowisko. Chocholski 14 lat kierował wydziałem edukacji i spraw społecznych. W konkursie na nowo powstałe stanowisko naczelnika wydziału oświaty przegrał z Dorotą Grzeszczak. Były kierownik wydziału edukacji został kierownikiem referatu oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Miasta w Nowogrodzie Bobrzańskim. Mimo startu w konkursie na sekretarza w Szprotawie, nie zamierza jednak rezygnować z etatu w Nowogrodzie.

– Pan Chocholski był jedynym kandydatem na stanowisko sekretarza. Zostanie zatrudniony na 1/5 etatu, gdyż nie zrezygnuje z pracy w Nowogrodzie Bobrzańskim. Dlatego jego zarobki wyniosą ok. 2 tys. zł miesięcznie  – mówi E. Gancarz. – Pracę w magistracie pan Sylwester rozpocznie 16 marca.

Szprotawski urząd ma również nowego audytora. Został nim Krzysztof Marciniec, były sekretarz Urzędu Miasta w Nowej Soli i biegły sądowy. Został zatrudniony na pół etatu. W konkursie Marciniec też był jedynym kandydatem.

Napisz komentarz »