REKLAMA

Samorząd

Nie ma chemii między nimi

Opublikowano 13 marca 2020, autor: Norbert Królik

Cytatami z Biblii broni się Danuta Madej, burmistrz Żar, przed zarzutami o manipulowanie faktami, które stawiają jej radni PiS.

Żarscy radni z PiS nie chcą już dłużej uczestniczyć w przedsesyjnych spotkaniach z burmistrz Danutą Madej.

– Te spotkania nic nie wnoszą. Często pani burmistrz nie porusza nich tematów, które będą na sesji. Do tego dochodzi bardzo częste manipulowanie faktami. Stwierdzamy po ponad roku, że spotkania u pani burmistrz nie mają na celu wypracowania wspólnego stanowiska. Mają charakter jednostronny i nic z nich nie wynika – mówi Adrian Jaworski, szef klubu PiS w żarskiej Radzie Miasta.

Ewangelia Jana

W wojnie pomiędzy PiS a D. Madej wykorzystane zostały nawet cytaty z Biblii.

– Z ogromną przykrością słyszę słowa o manipulacji. Ostatnio, gdy ktoś zwrócił się do mnie w podobnym tonie, zacytowałam mu słowa św. Jana z Ewangelii: „Jeżeli kogoś osądzacie, nie bazujcie na zewnętrznych pozorach, a wydajcie wyrok sprawiedliwy” – uderza w sumienia radnych PiS D. Madej.

Burmistrz przypomina również, że celem spotkań, które zostały wprowadzone w ubiegłej kadencji, nie było omawianie spraw związanych z sesją, ale kwestii ważnych dla miasta. Zarzuty A. Jaworskiego dotyczące manipulowania faktami nazywa kalumniami.

– Oczywiście nie zrezygnuję z zapraszania państwa na konsultacje i rozmowy ze mną. Przyjmuję, że klub PiS nie będzie w nich uczestniczył – dodaje D. Madej.

Poszło o stołki

Chemii pomiędzy burmistrz a radnymi PiS nie ma od początku kadencji. Zaczęło się od walki o stołki. PiS, który początkowo nie wykluczał poparcia D. Madej, dostał pstryczka w nos od pani burmistrz, która nie zdecydowała się na powierzenie funkcji jednego z wiceburmistrzów komuś z tej partii. Później przyszła kolejna spektakularna porażka, bo radna Magdalena Lenczyk, wybrana z list PiS, poparła w wyborach na przewodniczącego Rady Miasta Mariana Popławskiego z Forum Samorządowego, z którego wywodzi się również D. Madej. Od tej pory czterech radnych PiS (A. Jaworski, Tadeusz Płóciennik, Joanna Werstler-Wojtaszek i Jacek Stroynowski) razem z radnymi SLD (Lucyna Grzybowicz, Piotr Czerwiński), PO (Marcin Grubizna, Anna Słodkowska) i radną TiM (Edyta Gajda) są w opozycji wobec burmistrz.

Napisz komentarz »