REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Udawał pasażera

Opublikowano 13 marca 2020, autor: Piotr Piotrowski

22-letni kierowca audi zderzył się z mercedesem vito. Policjantom wmawiał, że był… pasażerem. Nie tylko kłamał, ale też prowadził pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy.

Do wypadku doszło 5 marca w Witkowie (gm. Szprotawa). Kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu mercedesowi, którym kierował 61-latek.

– Mężczyzna z audi oświadczył funkcjonariuszom, że nie był kierowcą samochodu, a kiedy służby ratunkowe przybyły udzielić pomocy, 22-latek był w pojeździe w fotelu pasażera – informuje sierż. sztab. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Policjanci przesłuchali inne osoby przebywające na miejscu zdarzenia. Świadkowie jednoznacznie zeznali, że 22-latek kierował samochodem, a po zderzeniu szybko przesiadł się na miejsce pasażera.

Okazało się też, że nie posiada uprawnień do kierowania. Z uwagi na lekkie obrażenia, trafił do szpitala. Tam wykryto w jego organizmie środki odurzające. Za spowodowanie kolizji drogowej, kierowanie bez uprawnień oraz pod wpływem środków odurzających odpowie przed sądem.

Napisz komentarz »