REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Poczekasz na pomoc

Opublikowano 13 marca 2020, autor: jb

Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie w Żarach i Żaganiu nie mają dobrych wiadomości dla osób niepełnosprawnych. Wciąż nie ma pieniędzy na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych czy zakupu wózków inwalidzkich.

Zazwyczaj pieniądze w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie wypłacane były w marcu albo tuż na początku kwietnia.

– Liczymy na to, że będziemy mogli wypłacać pieniądze po świętach wielkanocnych – mówi Justyna Przedaszek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach. – Cały czas śledzimy komunikaty Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

PCPR musi ustalić plan podziału środków, potem zatwierdza go zarząd powiatu i radni.

– W przyszłym tygodniu jest posiedzenie zarządu powiatu, ale na ten moment nic nie wskazuje, żeby udało się do tego czasu podzielić pieniądze.

Podobnie jest w Żaganiu.

– Ludzie pytają nas, czy znane są już zasady na ten rok. Większość złożyła wnioski już na początku stycznia. Mamy 370 wniosków o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych. W zeszłym roku skorzystało z nich około 100 osób. Kolejnych ponad 259 wniosków dotyczy dofinansowania zakupu przedmiotów ortopedycznych. Wiemy, że często są to środki codziennego użytku, ale nawet na to nie mamy pieniędzy – mówi Anna Kulczyńska, dyrektor PCPR w Żaganiu.

Napisz komentarz »