REKLAMA

Komunikacja

Omijaj Kujawską

Opublikowano 06 marca 2020, autor: mk

Mieszkańcy ulicy Kujawskiej w Żarach i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Wart niemal 7 mln zł remont nie zakończy się wcześniej niż w listopadzie.

Do końca listopada 2020 roku firma „Kambud” z Nowej Soli ma czas na zakończenie remontu ulicy Kujawskiej i przyległych do niej Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej. Remont rozpoczął się w połowie lutego. Na pierwszy ogień wykonawca wziął odcinek ul. Kujawskiej od wiaduktu do zakrętu. Przebudowa tego fragmentu potrawa do końca maja. Potem robotnicy zajmą się odcinkiem od firmy budowlanej do skrzyżowania z ul. Tatrzańską. Trwają też prace przy skwerku łączącym Kujawską z ulicą Pomorską, który zostanie przebudowany. Zniknie tu jeden z pasów jezdni, a w jego miejsce pojawi się zieleń.

Będzie na bogato

Remont wyceniono na 6 mln 888 tys. zł. Połowę kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie z wojewódzkiego programu „Fundusz dróg samorządowych”. Za tę kasę powstanie łącznie 8000 mkw. nawierzchni, z tego 70 m znajdować się będzie pod wiaduktem na ulicy Witosa. Inwestor wykona zatoczki parkingowe, nowe zjazdy i wysepki. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa. Przebudowana ma zostać także kanalizacja deszczowa. Oświetlenie ulicy zostanie wymienione na LED.

Napisz komentarz »