REKLAMA

Praca

Na własny biznes

Opublikowano 06 marca 2020, autor: jb

Jesteś bezrobotny i chcesz założyć własną firmę? W Żarach z dotacji może skorzystać 49 osób.

W Żarach wypłaty dotacji na własny biznes jeszcze nie ruszyły.

– Od początku roku przyjmujemy wnioski, ale jeszcze ich nie rozpatrywaliśmy. Pierwsza komisja w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – zapowiada Żaneta Wójcicka z Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach.

Starać się można maksymalnie o 16 tys. zł dotacji. O takie pieniądze mogą się starać tylko zarejestrowani bezrobotni. Nie mogą studiować dziennie ani prowadzić własnej innej firmy przez ostatni rok. Pieniędzy nie otrzymają, jeżeli w ostatnich 12 miesiącach odmówili podjęcia pracy zaproponowanej przez PUP.

W powiecie żagańskim wypłaty już ruszyły, na własną firmę można otrzymać maksymalnie 20 tys. zł. Dotacje otrzymało już 10 osób. 

Zwyżka na początek

W powiecie żarskim w styczniu zarejestrowane były 1.842 osoby bezrobotne, czyli o 147 więcej w porównaniu do grudnia. Na koniec lutego liczba bezrobotnych zmalała do 1.791.

 – Na koniec roku przeważnie kończą się umowy terminowe i bezrobotni trafiają do rejestru zazwyczaj w styczniu. Sporo osób zadeklarowało też powrót z zagranicy. Od lutego statystyki bezrobotnych znowu zaczęły nam maleć – tłumaczy Ż. Wójcicka.

Podobnie było w powiecie żagańskim. Na koniec stycznia bezrobotnych w rejestrze było 1.955, na koniec lutego – 1.846.

Napisz komentarz »