REKLAMA

Praca

Kto na dyrektora?

Opublikowano 06 marca 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Po śmierci Jacka Jakubiaka zwolniło się stanowisko dyrektora Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach. Urzędnicy ogłosili konkurs, są już pierwsze deklaracje.

Do 23 marca chętni mogą składać swoje oferty w konkursie na dyrektora Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach. Konkurs ogłoszono po nagłej śmierci Jacka Jakubiaka.

Do czasu powołania nowego dyrektora jego obowiązki pełni Piotr Zachnyc, historyk i żaranin.

– Nie będę kandydował na dyrektora. Wolę zajmować się moimi dotychczasowymi obowiązkami. Jestem pracownikiem muzeum, adiunktem – mówi P. Zachnyc. – Na co dzień zajmuję się dbaniem o ekspozycje w muzeum, tworzeniem nowych wystaw czasowych. Odpowiadam też za organizowanie konkursów dla dzieci i młodzieży.

Pierwsze deklaracje

Konkurs na dyrektora muzeum zostanie rozstrzygnięty 23 kwietnia, miesiąc po terminie składania ofert. Miasto od kandydatów oczekuje m.in. 3-letniego doświadczenia w zarządzaniu zespołem i umiejętności pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Z wymogami konkursu postanowił się zmierzyć Rafał Szymczak, historyk i regionalista.

– Będę kandydował na dyrektora muzeum – deklaruje R. Szymczak. Jednak zastrzega: – Choć nie zgadzam się z niektórymi wymaganiami, na przykład tymi dotyczącymi 3-letniego doświadczenia w zarządzaniu. Nie wiem, czy moje nauczycielskie doświadczenia będą brane pod uwagę. Nie podoba mi się natomiast, że praktycznie nie ma żadnych wymagań z zakresu regionalizmu. Nie będzie oceniany dorobek naukowy i popularyzatorski, a wydaje mi się, że to kluczowe w przypadku muzeum – komentuje Szymczak. I zapewnia: – Jestem kreatywny, wiem co zrobić, by muzeum stało się atrakcyjne dla mieszkańców i gości.

Stanowisko dyrektora jest warte około 60 tys. zł rocznie.

Napisz komentarz »