REKLAMA

Wasze sprawy

Dla kotów i psów

Opublikowano 06 marca 2020, autor: jb

Psy i koty sterylizowane będą w Żaganiu w niedzielę, 15 marca.

Do miasta przyjedzie „sterylkobus” z Międzyorganizacyjnego Ogólnopolskiego Programu Sterylizacji i Kastracji. Urząd Miasta przekazał na ten cel 2 tys. zł. Bus stanie na parkingu przy byłej siedzibie Straży Miejskiej na ul. Jana Pawła II. Pracownicy busa w jeden dzień mogą wykonać około 40 zabiegów.

– W pierwszej kolejności trafią do niego bezpańskie koty, które będziemy wyłapywać w Żaganiu – mówi Renata Jarosz, wolontariuszka.

Osoby zainteresowane sterylizacją swoich zwierząt o wolne miejsca mogą pytać w „Chatce Raba” przy wieży widokowej. Właściciele będą mogli zabrać je do domu od razu po zabiegu.

– Bezdomne zwierzaki przez kilka dni będą musiały dojść do siebie w czystym pomieszczeniu, potem je wypuścimy Zaczynam zbierać transportery do przenoszenia zwierząt, karmę, stare koce, ręczniki, żwirek – dodaje R. Jarosz.

Osoby, które chciały by przekazać dla zwierzaków potrzebne rzeczy, mogą to robić właśnie w „Chatce Raba”, „Fabryce Urody u Rozi” (ul. Włókniarzy), Studio Foto (ul. Włókniarzy), sklepie „Kubuś” (ul. Asnyka).

Napisz komentarz »