REKLAMA

Kultura, Oświata

Praktyki z koronawirusem w tle

Opublikowano 06 marca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Choć w Hiszpanii koronawirus szaleje na dobre, zarażonych jest ponad 150 osób, a jedna osoba już zmarła, uczniowie żagańskiej „60” pojechali tam na praktyki w ramach unijnego projektu.

Grupa 16 uczniów z klas 3 i 4 technikum organizacji reklamy Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Sewilli, oprócz odbywania praktyk, uczy się języków angielskiego i hiszpańskiego, a wolnych chwilach – zwiedza.

– Uczniowie byli świadomi, że jadą do kraju, w którym ten wirus się pojawił. Podjęli decyzję, że jadą. Przeszli dwa szkolenia na temat, jak zachować środki ostrożności, poruszając się po Sewilli, w której, co ważne, jak dotąd nie odnotowano ani jednego przypadku  zachorowania – mówi dyrektor ZSTiL-u, Zbigniew Stebelski.

„Regionalnej” udało się porozmawiać z Kacprem Milewiczem, jednym z uczniów, którzy obecnie przebywają w Sewilli.

– Myjemy często ręce, unikamy większych skupisk ludzi, choć masek nie nosimy, bo – jak nam powiedziano na szkoleniu – potrzebują ich chorzy, a nie zdrowi. Nikt z naszej 16-osobowej grupy nie ma oznak wirusa. No, może jakiś lekkie przeziębienia, ale nie panikujemy – mówi Kacper. – Najbardziej obawiamy się odprawy na lotniskach, w Sewilli i w Berlinie. 

Napisz komentarz »