REKLAMA

Sport

Czarni lepsi od Sprotavii

Opublikowano 06 marca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Czwartoligowi piłkarze z Żagania nie mieli najmniejszych problemów, aby pokonać grających w okręgówce szprotawian. W kolejnym sparingu Czarni pokonali Sprotavię 3:0.

W sobotnim meczu kontrolnym (29.02.) na żagańskiej Arenie obie drużyny wystąpiły w eksperymentalnym składach, bez kilku podstawowych zawodników. – Z powodu problemów zdrowotnych kilku zawodników zagraliśmy dziś prawie gołą jedenastką – mówi Dariusz Marciniak, wiceprezes Sprotavii. Szprotawianie wystąpili w składzie:  Pietrzykowski – Dawidowicz, Jenczylik, Mikita, Sobolewski, Domański, Ochmański, Żubrowski, Janas, Krawczyk, Zięba oraz Ziński.

Czarni zagrali bez: Marcina Jankowskiego (choroba), Zbigniewa Mastalerza i Łukasza Jeżaka (kontuzje), Daniela Witczaka i Dawida Wójcika (sprawy zawodowe) i Łukasza Adamczyka (sprawy osobiste). Żąganianie wybiegli na boisko w składzie: Kulik – Horodyski, Dziewiątak, Kuleczka, J. Szkarapat – Kowalski, Chruścicki, Skiba, Wypych – Urban, Łojko oraz D. Szkarapat, Martyniak, Jakubas, Ciżmiński i Mrowiński. Gole dla podopiecznych Sebastiana Horodyskiego zdobyli: Krystian Chruścicki, Dariusz Łojko i po przerwie – J. Szkarapat. W najbliższą sobotę, 7 marca w ostatnim sparingu Czarni zagrają z Leśnikiem Osiecznica (Arena, godz. 15.00) a Sprotavia z Piastem Iłowa.

Z wygranej ze Sprotavią zadowolony był trener S. Horodyski. – Wszystko zaczyna się zazębiać, chłopcy wiedzą, co grać. Jest jeszcze parę mankamentów do poprawy – mówił szkoleniowiec.

14 marca obie drużyny zainaugurują rozgrywki wiosenne. Czarni w IV lidze zagrają z Koroną Kożuchów a Sprotavia w okręgówce – z Alfą w Jaromirowicach.

Napisz komentarz »