REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyciągali karetkę

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: bj

Kobieta z urazem kręgosłupa potrzebowała pilnej pomocy. Przyjechała do niej karetka, ale jej koła ugrzęzły. Z pomocą przyszli strażacy (27.02.).

– Pojechaliśmy na ul. Szymanowskiego w Żarach. Kierowca chciał podjechać jak najbliżej budynku. W takich sytuacjach liczy się czas i sprawne przetransportowanie chorego – tłumaczy Ryszard Smyk, kierownik Pogotowia Ratunkowego 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

Kierowca ambulansu przednimi kolami wjechał na trawnik. Gdy karetka miała już odjeżdżać, okazało się, że grunt jest bardzo grząski.

– Nasze samochody to nie jest terenowy sprzęt. Auto się po prostu zakopało – mówi R. Smyk.

Z pomocą przyszli strażacy z Żar. Przyjechał 1 zastęp z 5 strażakami.

– Nasze duże wozy są wyposażone w specjalne elektryczne wyciągarki. Podejmujemy interwencję, gdy jest zagrożenie życie – mówi Grzegorz Lisik, oficer prasowy KP PSP w Żarach. – Karetka została wyciągnięta na twarde podłoże, wówczas mogła już wyjechać o własnych siłach – dodaje.

– To wzorowy przykład współpracy służb ratunkowych. Naszym nadrzędnym celem jest chronienie zdrowia i życia ludzkiego. Pacjentka bardzo szybko trafiła do szpitala. Chciałby serdecznie podziękować strażakom za wsparcie – mówi R. Smyk.

Napisz komentarz »