REKLAMA

Wasze sprawy

W Gorzupi na bogato

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Na egipskie ciemności pożalili się nam mieszkańcy Gorzupi (gm. Żagań). Choć we wsi po modernizacji drogi postawiono ponad 30 nowych lamp, to żadna z nich nie świeciła!

Pan Kazimierz jeździ przez wieś wieczorem  na „długich”, aby kogoś nie potrącić. Wszystko przez ciemności. W niedzielę, 23 lutego, wkurzył się i zadzwonił do redakcji, prosząc o interwencję.

– Żadna z nowych lamp nie świeci, mimo że zmodernizowaną drogę oddano do użytku już trzy miesiące temu. A nowych latarni jest w przeliczeniu na kilometr więcej niż w Żaganiu – mówi mieszkaniec gminy Żagań. – Po co nam 30 nowoczesnych lamp, skoro nie świecą? Można było zrobić 10, byle działały.

Przypomnijmy, nową, szerszą nawierzchnię asfaltową oraz chodnik na długości 600 metrów położyło Przedsiębiorstwo Transportu i Maszyn Drogowych z Jawora za 5 mln 121 tys. zł.  Roboty zakończyły się trzy miesiące temu, w listopadzie.

W poniedziałek, 24 lutego, o wyjaśnienia poprosiliśmy Pawła Tondera, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, do którego należy droga. Dzień później otrzymaliśmy odpowiedź, że po naszym zgłoszeniu (we wtorek, 25 lutego) 33 zostały uruchomione.

Napisz komentarz »