REKLAMA

Kultura, Oświata

Godnie reprezentowali urząd

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: jb

Z taką pompą chyba jeszcze nikt nie świętował uruchomienia pieca! Zwłaszcza gdy ten grzeje już od dawna. Ale jeśli jest okazja, czemuż sobie tego odmówić?

Nowa instalacja gazowa zastąpiła w Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu starą kotłownię węglową. Działa pełną parą od 10 lutego. I dobrze, bo wcześniej zdarzało się, że dzieci na lekcjach musiały siedzieć w kurtkach. Piec się psuł, a do tego kopcił tak, że cała okolica była zadymiona.

Na wymianę ogrzewania w szkole Urząd Miasta wydał 341 tys. zł. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Remoterm z Zielonej Góry. I już pewnie dawno zapomniało o tej inwestycji.

Za to urzędnicy wciąż świętują z tej okazji. We wtorek, 25.02., do Jedynki wybrała się godna reprezentacja z Ratusza – Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta, Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty, urzędniczka Janina Chłostowska i radna Małgorzata Klorek. Był apel i prezentacja multimedialna. Zabrakło efektownego cięcia wstęgi, było za to mnóstwo zielonych balonów, które oficjele przekłuwali, żeby wejść do kotłowni.

Napisz komentarz »