REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Skończcie z paleniem klejów!

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: Norbert Królik

– Walczymy o zakaz spalania pyłów z klejami przez Swiss Krono – zapewniają żarscy ekolodzy. We wtorek (25.02) spotkał się z nimi Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu.

Niebo nad Żarami w środę (26.02) zasnuła potężna chmura dymu. Śmierdzące, duszące powietrze przeszywało miasto. Ci, którzy mieszkają w Żarach, odczuli to we własnych płucach.

– Chciałem pobiegać, ale musiałem jechać poza miasto, bo w centrum nie można było oddychać, taki duszący był ten smród – mówi Remigiusz Krajniak, prezes Lubuskiego Alarmu Smogowego.

– Dziś rzeczywiście wyjątkowo trudno się oddycha, śmierdzi w całym mieście – relacjonowała Izabela Klimas-Niekało w komentarzu na profilu facebookowym Lubuskiego Alarmu Smogowego.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 638

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
komentarze »
  1. Olo 3 marca 2020 09:10 - Odpowiedź

    Chyba monitoring WIOŚ nie wykazał tego problemu, a powinien jakby był ciągły na miarę XXI wieku.
    Monitoring powietrza co 2 godziny to bardzo duży bład na korzyść jednej prywatnej firmy.

  2. matrek 11 marca 2020 13:45 - Odpowiedź

    Kiedyś wszystkie zakłady były w centrum miasta Dekora Wełna Bawełna Odlewnia i wiele innych pamiętam kominy i co z nich leciało palono tylko w piecach węglem, i było ok teraz pod pozorem wyrwania kasy robi się nagonkę na jeden zakład, w większości robią to komuniści emeryci i nieudacznicy którym nic w życiu się nie udało i teraz próbują wypłynąć na temacie ekologii. Widziałem tych niby działaczy to ludzie którzy dla władzy zrobią wszystko i zniszczą wszystko.

Napisz komentarz »