REKLAMA

Komunikacja

Dziura na dziurze dziurą pogania

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania i Bożnowa proszą o remont drogi łączącej obie miejscowości. Przez ogromne wyrwy w jezdni, w ubiegłym tygodniu doszło tam do groźnej kolizji.

Dziurawa jak sito droga łączy nowo powstałe osiedle Bożnowa, tzw. Mały Bożnów z ul. Strumykową w Żaganiu. Mieszkańcy obu miejscowości zgodnie podkreślają, że co roku jest w coraz gorszym stanie. A jeździ nią sporo osób, bo w pobliżu powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych.

W ubiegłym tygodniu o mało nie doszło tu do tragedii. 19-letnia mieszkanka Bożnowa, jadąc autem w kierunku Strumykowej, wpadła w dziurę w jezdni. Skończyło się na dachowaniu.

– Córka mogła stracić życie – mówi Agnieszka Dziewiatnik z Bożnowa. –  Czy naprawdę musi tu ktoś zginąć, aby ta droga doczekała się remontu?

Danuta Michalak, sekretarz gminy, zapowiada, że remonty odbędą się wiosną, wtedy dziury będą łatane na gorąco. Po naszej interwencji obiecuje jednak zająć się tematem już teraz, choć będzie to rozwiązanie tymczasowe.

– Wykonamy cząstkowe remonty dróg tak zwaną masą na zimno. Zamówiliśmy materiał, gdy tylko go dostaniemy, zaczniemy naprawę.

Napisz komentarz »