REKLAMA

Samorząd

Mniej na zieleń

Opublikowano 06 marca 2020, autor: Norbert Królik

Blisko 2 mln zł ma kosztować w tym roku utrzymanie zieleni w Żarach.

W Żarach utrzymaniem terenów zielonych zajmuje się Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku. Wyjątek stanowią tereny, które są pasem drogi. Zielenią w tym obszarze opiekuje się spółka miejska Pekom.

W tym roku na utrzymanie zieleni zaplanowano mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku.

–  W 2019 r. na pielęgnowanie terenów zielonych wydaliśmy 2 mln 330 tys.  zł. W tym roku mamy na ten cel 1 mln 700 tys zł – zapowiedział na komisji mienia komunalnego Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w żarskim Urzędzie Miasta.

Na czym zamierzają oszczędzić urzędnicy?

– Powstaną kwietne łąki. Na razie zaplanowaliśmy dosianie nasion kwiatów w parkach przy ul. Czerwonego Krzyża, Ludowej i al. Jana Pawła II. Łącznie ma powstać ponad 5 tys. metrów kwietnych łąk – informuje D. Babula.

W tym roku ma być również mniej roślin jednorocznych na rzecz bylin, co również ma ograniczyć koszty dbania o zieleń w mieście. 

Na razie MOSRiW rozstrzygnął konkurs na dostawę roślin jednorocznych do nasadzeń na rabatach w parkach miejskich i ukwiecenia konstrukcji kwietnikowych. Wykona to Gospodarstwo Ogrodnicze Janusz Mordel ze Świdnicy za 55 tys. 580 zł.

Napisz komentarz »