Jaka będzie piłkarska wiosna?

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: hakma,tr., PP.

Drużyny piłkarskie są w na półmetku przygotowań do rundy wiosennej. Powoli wyłania się obraz kto będzie w lidze rządził, a kto przepadnie z kretesem.

Promień wygrywa z czwartoligowcem

W sobotę, 22 lutego, Promień Żary pokonał w meczu sparingowym czwartoligowca Piasta Iłowę 4:2 (3:0). Pierwsza połowa przebiegała pod całkowite dyktando gospodarzy. Promień grał skrzydłami, a w środku pola rządził i dzielił Jędrzej Kononowicz. Obrona bardzo dobrze dyrygował Bartosz Suski i napastnicy Piasta nie mieli nic do powiedzenia pod bramką Bartka Madei.

Bramki dla podopiecznych Łukasza Czyżyka zdobyli: Krzysztof Wiliński(12), Marek Wolak(20 i 27kar.) i Michał Chabiniak(84). Dla Piasta: Daniel Paszek i Michał Fernezy.

-Mecz z drużyną Piasta lłowa był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Zawodnicy przede wszystkim wykonali założenia taktyczne, które zostały nakreślone przed meczem. Szczególnie pierwsza połowa była w naszym wykonaniu rozegrana tak, jak chciałbym, aby ten zespół wyglądał na wiosnę. Zawodnicy sami zobaczyli po meczu, że potrafią i moja wizja gry tego zespołu i sposobu poruszania się po boisku jest do zrealizowania. Oczywiście będziemy cały czas dążyli do perfekcji, bo są elementy do poprawy. Dzisiaj po przeanalizowaniu materiału wideo miałem trochę uwag, co do ustawienia zespołu przy stałych fragmentach gry, ale są jeszcze trzy tygodnie do pierwszego meczu i będziemy pracować nad tym, aby się one nie powtórzyły w meczach mistrzowskich- powiedział Łukasz Czyżyk, trener Promienia Żary.

-Bardzo cenny sprawdzian i doświadczenie, które mam nadzieję zaprocentuje w lidze. Przespaliśmy pierwszą połowę meczu. Promień praktycznie nie pozwolił nam na rozwinięcie skrzydeł. Graliśmy zbyt wolno, bojaźliwie oraz mieliśmy dużo strat, po których zawodnicy z Żar stwarzali sobie dużo okazji do zdobycia bramki. Druga połowa była nieco lepsza w naszym wykonaniu, zwłaszcza ożywiła się nasza gra skrzydłami i dzięki temu zdobyliśmy jedną z bramek. Mamy kilku nowych zawodników w klubie i na pewno potrzebujemy trochę czasu, żeby wszystko funkcjonowało lepiej niż w dzisiejszym meczu-podsumował Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa.

Kolejny sparing drużyna Promienia rozegra w sobotę, 29 lutego, o godzinie 11:00 z Cariną Gubin, a Piast o godzinie 17.00 podejmie w Żaganiu, Gryfów Śląski.

Zwycięstwo z nowym trenerem

W czwartym spotkaniu kontrolnym Delta Sieniawa Żarska podejmowała na żarskim Okrąglaku lidera A klasy ŁKS Łęknica. Po wysokiej porażce ze Sprotavią Szprotawa sieniawianie bardzo chcieli wygrać zwłaszcza, że rywal był także bardzo zmotywowany. ŁKS chce w tym roku awansować do okręgówki i poszedł do tego sparingu bardzo poważnie. Jednak pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando podopiecznych Marka Sitarka, który zadebiutował w roli szkoleniowca pierwszej drużyny Delty. Z uwagą przyglądał się poczynaniom zawodników, a w przerwie udzielał taktycznych wskazówek. Piłkarze z Sieniawy grali bardzo mądrze i po dwóch częściach sparingu prowadzili 2:1. Trener łękniczan, Krzysztof Dewo nie był zadowolony z postawy swoich zawodników czemu dał upust w czasie przerwy. Po reprymendzie trenera zespół wziął się do roboty, jednak nie zdołał odrobić strat z poprzednich dwóch części spotkania, przegrywając z Deltą 3:4.

-Musimy wykonać jeszcze dużo pracy, żeby zaprezentować na wiosnę szczytową formę. Zawodnicy w A klasie grają amatorsko i często pracują nie mając czasu na treningi. Ale na pewno celujemy w tym roku w awans i będziemy o niego walczyć do końca- stwierdził Krzysztof Dewo, trener ŁKS Łęknica.

Sparta w ulewnym deszczu

W niedzielne deszczowe i bardzo wietrzne popołudnie(23.02) Sparta Grabik rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem grabiczan była drużyna Relaxu Grabice. Sparta be problemu pokonała rywali 6:3 (4:2). Bramki dla Sparty zdobyli: Krzysztof Kiełpiński(2), Bartłomiej Gronkowski(2), Ryszard Grzebyk oraz zawodnik testowany.

-Jedno z lepszych spotkań w naszym wykonaniu w ostatnim czasie. Przeciwnik trudny i nie wygodny ale chłopcy dzielnie walczyli, pokazali ambicję i to zaprocentowało. Wiele mamy jeszcze do poprawienia ale jesteśmy na dobrej drodze. Wierzę, że do ligi będziemy gotowi na 100%-podsumował Piotr Kuś, trener Sparty Grabik.

Unia znowu do przodu

Unia Kunice przy sztucznym świetle pokonała w piątek(21.02) Płomień Czerna 7:2. Bramki dla podopiecznych Jarosława Gada zdobyli: Denis Matuszewski(2), Mariusz Kościesza(2), Przemysław Kościesza, Artur Derkach i Paweł Karbowski.

Sparingowe derby

W ulewnym deszczu drugi zespół Budowlanych, występujący nominalnie w A klasie podejmował B -klasowy zespół Stali Jasień. Pierwsze 20 minut spotkania to dominacja gospodarzy, czego efektem były dwa trafienia Tomasza Ryby i bramka kontaktowa Łukasz Żurawińskiego.

Po przerwie Budowlani docisnęli Stal i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką gości szybką, kombinacyjną grą. Efektem tego były trzy kolejne bramki. Dwie zdobył Damian Krajewski, a jedną Patryk Kozioł. Stali udało się powiększyć dorobek o jedną bramkę i sparing zakończył się wynikiem 5:2 dla Budowlanych.

– Uczymy się od nowa. Jest nowy trener Sylwek Buczyński, jak na nasz poziom, to szkoleniowiec z wielkim doświadczeniem. Musimy awansować i wyrwać się z tego bagna ? komentuje wynik prezes Stali Mariusz Sierko.

Sprotavia na fali

Aż 7:0 wygrali piłkarze Sprotavii Szprotawa z Moczynianką Moczyń, w swoim kolejnym, już piątym sparingu.

Bramki dla podopiecznych Andrzeja Wilczackiego na żagańskiej Arenie strzelili: Zięba (2), Uche (2 – w tym jedna z karnego), Dawidowicz, Domański i Żubrowski. W pierwszej połowie bramkarz Sprotavii obronił rzut karny.