REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Każda złotówka bezcenna

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: jb

Mówi Natalia Papierz-Kurtuldu, mama 7-miesięcznej Mii, która potrzebuje ponad 9 mln zł na leczenie w USA.

Przypomnijmy – Mia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu pierwszego. Jej organizm nie produkuje białka, które odpowiedzialne jest m.in. za pracę mięśni. Mięśnie bez białka przestają stopniowo funkcjonować, również te odpowiadające za przełykanie czy oddychanie.

Historia dzielnej Mii poruszyła serca. Charytatywny bieg dla niej przeprowadzono w strugach deszczu (23.02) w parku przy żagańskim pałacu.

– Odbyły się dwa biegi – wirtualny oraz ten w deszczu i błocie dla 170 biegaczy.  – mówi Kinga Drewicz z Grupy Biegowej Byle Nie Pod Górkę Runner Team.

Przygotowano też przejażdżki konno, pokaz rycerzy, zumbę.

Uzbierano 8 tys. 185,40 zł i 7,20 euro, za bieg wirtualny ludzie zapłacili 850 zł.

– Gratulujemy i dziękujemy, że tak licznie wzięliście udział w akcji.  – mówi K. Drewicz.

Prosimy każdego

– Rehabilitujemy córkę codziennie we Wrocławiu, tego dnia byliśmy w szpitalu. Oglądałam  relacje w internecie i płakałam przed monitorem. Nie wierzyłam, że tylu obcych nam ludzi przyszło pomóc – mówi Natalia Papierz-Kurtuldu, mama dziewczynki. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie prowadzone dla Mii akcje. Szczególnie Żagań działa bardzo prężnie. Potrzebujemy ogromnej kwoty, ale nie zamierzamy się poddawać. – mówi pani Natalia. – Jeżeli mogę jeszcze o coś prosić, to o to, żeby przekazywać informację o zbiórce kolejnym osobom.

Liczy się czas

Na portalu siepomaga zbiórka trwa od 6 lutego, do tej pory udało się zebrać ponad pół miliona złotych.

– Terminy są bardzo ważne. Lek, żeby był skuteczny, musi być podany przed ukończeniem drugiego roku życia. Hamuje dalszy rozwój choroby, ale nie da się cofnąć tego, co już jest uszkodzone. Na razie zauważamy, że trudniej jest jej utrzymać główkę. Wciąż ma jednak szansę, żeby samodzielnie jeść czy chodzić – tłumaczy pani Natalia. – Staramy się walczyć dalej. Każda złotówka jest dla nas bezcenna.

Na kolejną akcję połączoną ze zbiórką dla Mii można wybrać się w piątek, 6 marca. W żagańskim Klubie Elektrownia zaplanowany jest dla niej koncert charytatywny.

Wspomóc leczenie Mii można wpłacając pieniądze na konto Fundacji Potrafię Pomóc z Wrocławia (60 1140 2004 0000 3502 7501 0722) – w tytule przelewu wpisując: darowizna dla MIA KURTULDU 240-693.

Można też oddawać na nią 1% podatku. W rozliczeniu PIT należy podać nr KRS 0000303590 oraz cel: MIA KURTULDU 240-693.

Na portalu siempomaga.pl/mia-sma prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Założono też grupę na Facebooku „MIA kontra SMA”.

Napisz komentarz »