REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ordery za krew

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: mk

Rekordziści mają na swoim koncie ponad 20 litrów oddanej krwi. PCK wręczyło ordery krwiodawcom.

W poniedziałek (24.02) w sali widowiskowej żarskiego ratusza odbyło się zebranie sprawozdawcze żarskiego koła Polskiego Czerwonego Krzyża. Zebranie było także okazją do nagrodzenia odznakami honorowych dawców krwi.

Wyróżnieni odznaką ministra zdrowia – Honorowy Dawca Krwi, za oddanie ponad 20 litrów krwi, to: Ireneusz Bernard, Jarosław Janiszewski, Grzegorz Rzepa, Marcin Sienkiewicz i Piotr Walczak.

Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi po oddaniu 15 litrów krwi w przypadku kobiet i 18 w przypadku mężczyzn otrzymali: Krzysztof Antczak, Kamil Czubaj, Piotr Jagodziński, Władysław Ślusarski i Elżbieta Wróblewska.

Odznaką Honorowy Dawca Krwi za oddanie 12 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 10 litrów w przypadku kobiet, wyróżnieni zostali: Rafał Berestecki, Konrad Kolman, Krzysztof Koniecpolski i Agnieszka Zabłotna.

Odznakę Honorowy Dawca Krwi za oddanie 6 litrów krwi w przypadku mężczyzn i 5 w przypadku kobiet otrzymali: Alina Kantyka, Wioletta Krzyżanowska, Grzegorz Serwański i Remigiusz Sanocki.

Napisz komentarz »