REKLAMA

Sport

Awans szczypiornistek

Opublikowano 28 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie piłkarki ręczne, po dramatycznym boju z Iskrą w Kowalowie w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych, awansowały do 1/16 Mistrzostw Polski.

W sobotnim spotkaniu (22.02.) podopieczne Lecha Berenca pokonały Iskrę Kowalów 25:24 (12:10). Bramki dla żagańskiej drużyny zdobyły: Oliwia Poznańska – 7, Dominika Łażewska i Oliwia Rybacka – po 5, Justyna Mariańczyk – 4, Julia Mirosław i Wiktoria Gabriel – po 2. Ponadto, wystąpiły: Oliwia Paprocka, Wiktoria Rusikiewicz, Izabela Kuleczka, Aleksandra Sieńko, Kamila Kędzierska, Oliwia Janas i Julia Dumin.

– Dziewczyny zagrały z charakterem, do końca. Na jedną kolejkę przed końcem ligowego sezonu zagwarantowały sobie udział w 1/16 Mistrzostw Polski. Turiej odbędzie się w Gliwicach w dniach 3-5 kwietnia – mówi L. Berenc, trener żagańskich szczypiornistek.  -Biorą w nim udział zespoły z województwa śląskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego i lubuskiego. A już w najbliższy poniedziałek, 2 marca Czarne zagrają ostatni mecz w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych. W żagańskiej Arenie, o godz. 17.00 podejmą Spartę Gubin.

Napisz komentarz »