REKLAMA

Gospodarka

Hosso na bogato

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: bj

Kino, jakiego Żary nie widziały, fitness i japońska restauracja. To ma być w centrum handlowym Hosso przy ul. Broni Pancernej w Żarach.

– Bardzo wysoko oceniamy potencjał Żar i chcemy dla jego mieszkańców stworzyć wyjątkowe miejsce. Z tego powodu zmieniliśmy naszą koncepcję i zamiast budynku stricte handlowego chcemy stworzyć obiekt z szeroką ofertą rozrywkowo-gastronomiczną oraz modową – informuje Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Hosso.

Wypoczynku i rozrywki będziemy mogli szukać w istniejącym budynku przy ul. Broni Pancernej.

– Zostanie on gruntownie przebudowany i już pod koniec roku otworzy się w nim nowoczesne, czterosalowe kino oraz fitness odpowiadający potrzebom najbardziej wymagających klientów. Ofertę uzupełni szeroki wybór lokali gastronomicznych. Pojawi się tu pizzeria, kebab, ale także wysokiej jakości restauracja japońska – wylicza A. Hawrylik.

Później, ale z wielkimi markami

Budowa w Żarach została podzielona na dwa etapy. Druga część galerii zostanie dobudowana do budynku dawnej farbiarni Dekory, w miejsce parkingu byłej Dekory.

– Powstanie on wzdłuż ul. Artylerzystów i otworzą w nim swoje sklepy ogólnopolskie marki, z których część pojawi się w Żarach po raz pierwszy – wyjaśnia A. Hawrylik.

W budynku będzie 8 pomieszczeń handlowych i usługowych, o powierzchni od 82 mkw. do 850 mkw. W obu budynkach do lokali wejścia będą z zewnątrz. Szerokość elewacji od strony ul. Broni Pancernej wyniesie 42 m, a od strony Artylerzystów – 80 m.

Łączna powierzchnia centrum wyniesie 6 tys. 500 mkw. Wzdłuż budynku stanie parking na ok. 120 aut.

 Firma Hosso ma swoje centra w Świebodzinie i Gubinie, mieści się w nich m.in.: Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes, Carrefour, Quiosque, Big Star, Vistula, 50 Style, Pepco.

Napisz komentarz »