REKLAMA

Gospodarka

Powstanie kociarnia

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: mk

Żarscy urzędnicy ogłosili przetarg na wykonanie remontu schroniska dla bezdomnych zwierząt. W schronisku za ponad 200 tys. zł powstanie kociarnia dla 30 kotów.

Firmy, które chciałyby wybudować kociarnię, mogą zgłaszać się do środy, 26.02.

Kociarnia zdobyła największe poparcie mieszkańców podczas głosowania nad budżetem obywatelskim w 2018 roku. Pomysł Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Aport poparło aż 2 tys. 228 osób. Ten wynik jest rekordem w głosowaniu nad budżetem obywatelskim, który funkcjonuje w Żarach od 2014 roku.

Na budowę kociarni zarezerwowano w budżecie miasta 202 tys. zł. Inwestycja miała być wykonana w jeszcze 2019 roku, jednak dopiero w drugim przetargu udało się wyłonić firmę („Zeneris” z Poznania), która wykonała projekt.

Woliera i sala zabiegowa

Budynek schroniska pozostanie parterowy. Kociarnia będzie dobudowana od strony południowej, zajmie 40 mkw. W związku z pracami nie będzie trzeba przesuwać płotu, który znajduje się blisko budynku. Wjazd na teren schroniska i wejście dla gości pozostaną w tych samych miejscach. W budynku zaprojektowano izolatki, pomieszczenia do zabaw dla kotów, pomieszczenie zabiegowe i wolierę, dzięki której koty będą mogły bezpiecznie wychodzić na zewnątrz.

Po wyłonieniu wykonawcy prace nad rozbudową schroniska rozpoczną się wiosną.

Napisz komentarz »