REKLAMA

Komunikacja

Ruszyli z Kujawską

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: mk

Remont ulicy Kujawskiej w Żarach potrwa aż do końca listopada.

Remont, wyceniony na 6 mln 888 tys. zł, wykonuje „Kambud” z Nowej Soli, który pokonał w przetargu aż 6 innych firm, między innymi żarskiego „Kreatora”, który wyliczył koszt na 10 mln 895 tys. 778 zł, czyli aż o 4 mln zł więcej.

Mają czas

Prace ruszyły we wtorek, 18.02. Przebudowa ulicy Kujawskiej podzielona jest na kilka etapów. Na wykonanie całego remontu „Kambud” ma czas na 30 listopada.

Na ulicę Kujawską można wjechać od skrzyżowania z ulicą Tatrzańską i od ulicy Słowiańskiej. Zamknięte dla samochodów zostały dwa odcinki Kujawskiej. Pierwszy – zaczynający się tuż przy wiadukcie na ul. Witosa, aż do zakrętu na wysokości wjazdu do sklepu budowlanego. I drugi – od skrzyżowania z ulicą Tatrzańską w stronę ulicy Śląskiej.

Przystanek autobusowy z ulicy Kujawskiej został przeniesiony na ulicę Wojska Polskiego, na wysokości skrzyżowania z ulicą Pokoju.

Sąsiednie też

W ramach inwestycji na ulicy Kujawskiej przebudowana zostanie część ulicy Witosa. Pod wiaduktem, na odcinku 70 metrów, położony będzie nowy asfalt. Oprócz Kujawskiej wyremontowane zostaną ulice ościenne – Opolska, Mazowiecka i Leszczyńska. Łącznie 8000 mkw. nawierzchni. Inwestor wykona zatoczki parkingowe, nowe zjazdy i wysepki. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa. Przebudowana ma zostać także kanalizacja deszczowa oraz skwerek u zbiegu ulicy Kujawskiej i Pomorskiej. Zniknie tu jeden z pasów jezdni, a w jego miejsce pojawi się zieleń. Oświetlenie zostanie wymienione na LED.

Przepadły 4 mln zł

Połowę kosztów inwestycji pokryje dofinansowanie z wojewódzkiego programu „Fundusz dróg samorządowych”. Z tego samego źródła Żary otrzymały także ponad 4 mln zł na remont ulicy Bohaterów Getta. Urzędnicy zdecydowali jednak zrezygnować z tego drugiego remontu, tłumacząc, że nie są technicznie gotowi do tej przebudowy. Tym samym przepadły 4 mln zł z dofinansowania. A dziury na Bohaterów Getta jak były, tak będą.

 

Napisz komentarz »