REKLAMA

Sport

Walentykowy ślub

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: tr

W święto zakochanych, w piątek 14 lutego w Zabłociu odbył się wyjątkowy ślub wyjątkowej pary – Żanety Smolicz i Dariusza Pachały.

– Poznaliśmy się 12 lat temu w Nowej Soli na zabawie tanecznej ? wspomina początki znajomości Dariusz Pachała z Zabłocia.

Dariusz miał już wtedy trzech synów, Żaneta dwóch synów i córkę.

– Od razu nie zaiskrzyło, dopiero na drugiej zabawie wymieniliśmy się telefonami i tak zaczął się częstszy kontakt. Ja najpierw obawiałam się, czy to jest dobry pomysł matkować jeszcze trójce synów partnera, ale mieliśmy podobne historie życiowe i oboje byliśmy związani z rolnictwem. W końcu zamieszkaliśmy razem i 8 lat temu na świat przyszła nasza Zosia ? opowiada Żaneta Pachała, pochodząca z Lelechowa pod Nową Solą.

Wtedy jeszcze zakochani zamieszkali w Zabłociu. Żaneta zajęła się prowadzeniem zakładu usług leśnych, a Dariusz pozostał rolnikiem. Dzieci stopniowo się wyprowadzały i obecnie z nowożeńcami mieszka syn Darka Patryk i córka Zosia. Z czasem dzieci Żanety i Darka dorobiły się swoich pociech, a para została dziadkami. Brakowało tylko ślubu.

– Decyzja o ślubie była oczekiwana przez rodzinę. W sierpniu zeszłego roku byliśmy nad morzem. Darek klęknął na plaży i poprosił mnie o rękę. Postanowiliśmy, że ślub będzie w Walentynki, czyli nietypowo bo w piątek ? opowiada pani młoda. – Najważniejsze jest zdrowie i wzajemny szacunek do siebie. To gwarancja udanego związku i dobrego wychowania dzieci ? dodaje pani Żaneta.

Napisz komentarz »