REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szybka i wściekła

Opublikowano 21 lutego 2020, autor: Piotr Piotrowski

Miała ponad pół promila i uciekała audi przed radiowozem.

Kobieta nie zatrzymała się do kontroli w czwartek, 13 lutego, nawet gdy policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

– 22-latka z dużą prędkością uciekała ulicami Szprotawy, popełniała szereg wykroczeń, wyprzedzała na przejściu dla pieszych, przejechała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle – informuje sierż. sztab. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Ponadto, wielokrotnie traciła panowanie nad samochodem, jadąc zygzakiem i stwarzając zagrożenie na drodze. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, skręciła na drogę gruntową. Tam policjantom udało się ją zatrzymać.

Od 22-latki funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila. Kobieta miała też przy sobie marihuanę.

Po sprawdzeniu auta w policyjnych systemach okazało się, że nie jest ono dopuszczone do ruchu, a umieszczone na nim tablice rejestracyjne należą do innego samochodu. Audi trafiło na policyjny parking.

 22-latka odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie w stanie nietrzeźwości, posiadanie środków odurzających oraz szereg wykroczeń drogowych.

Napisz komentarz »